Şubat Ayı İndirimleri

Prof Saracoglu Bursa’da Ayın Kampanyası

Bu ay, size, vahşi yaşama, doğaya ve gezegenimize saygılı bir kampanya ile karşınızdayız: Organik kozmetik ürünler!

Doğal bileşen oranı en az %95 olan bu ürünler, parafin, paraben, silikon, petrolden elde edilen sentetik boya gibi kimyasalları içermez. Nanopartikül ve yapay kokular bulundurmaz. Tüm bunların yan sıra organik kozmetikler geri dönüştürülmüş ve/veya biyolojik olarak parçalanabilir ambalajlarda yer alır. Hayvanlar üzerinde test edilmez.

Sizle ve Doğayla Dost Organik Kozmetik Ürünlerde İndirim Fırsatı

Organik güzellik ürünlerinin hem çevre dostu hem de cilt sağlığı için destekleyici nitelikte olması nedeniyle son dönemde bu ürünleri tercih eden kadın ve erkeklerin sayısında anlamlı bir artış oldu. Prof Saracoğlu Bursa olarak bu ürünlerin en sık tercih edilenlerinde indirim fırsatı sunuyoruz. Ardıç katranlı şampuandan, kirpik bakım yağına, el yapımı kükürtlü sabundan kolajenlere kadar pek çok üründe uygulanan indirimlerden siz de faydalanabilirsiniz.

Organik Kozmetik Ürünleri Tercih Etmeniz için 3 Neden

Kozmetik ürünler dendiğinde çoğunlukla akla güzellik kavramı gelse de giderek artan sayıda kişi, satın aldıkları ürünlerin sürdürülebilir, etik kurallara saygılı ve çevre dostu olmasını talep etmekte. İnsan refahının yanı sıra çevrenin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik temel değerlerin bir parçası olmak için siz de organik kozmetik ürünleri tercih edebilirsiniz. Prof Saracoglu Bursa olarak size geleneksel olandan organiğe geçmeniz için 3 temel neden sunuyoruz:

1.     Cildiniz için Organik Bakım

Geleneksel yöntemlerle hazırlanan kozmetikler genellikle yüksek oranda petrol bazlı bileşiklerden oluşur. Bu tip ürünler kozmetik alanında güvenli kullanım taahhüt etse de bu kimyasalların kullanımı doğaya ve vahşi doğaya saygılı olmayabilir. Organik kozmetik ürünleri ise bitki özlerinden ve yağlarından elde edilir. Bu doğal bileşikler, doğal olarak cildi korumaya, beslemeye ve nemlendirmeye katkı sunar. Doğal kokuları nedeniyle sizi rahatlatır; yatıştırır. Organik ve biyolojik olarak parçalanabilen bileşenler cildinize, ruhunuza ve doğaya saygılıdır.

2.     Sizinle Dost Ürünler

Birçok geleneksel cilt bakım ürünü, ftalatlar, sodyum lauril sülfat ve parabenler gibi insan sağlığına olumsuz etkileri olabilen kimyasallar içerir. Bu içerikler, bağışıklık, üreme ve endokrin sistemlerine zarar verebilir. Ne kadar çok ürün kullanırsanız, o kadar yüksek toksik konsantrasyonlar vücudunuzla temas eder. Organik kozmetik ürünler ise doğadan gelir. Size ve çevrenize dosttur.

3.     Sürdürülebilir ve Çevre Dostu

Geleneksel yöntemlerle üretilen kozmetik ürünler büyük oranda madencilik gerektirir. Petrokimyasal maddelerden farklı olarak organik kozmetik ürünler, bitki ve çiçek yetiştiriciliğini teşvik eder. Doğal ve organik hammaddelerin kullanımı, biyolojik çeşitliliğin korunmasına katkı sağlar.

Organik kozmetik ürünlerle tanışmak için stoklarla sınırlı bu kampanyamızdan siz de hemen faydalanın.

Keyifli alışverişler dileriz.

Prof Saracoglu Bursa Ekibi.

Bloga dön