Diş Macunlarına Dikkat!

Diş Macunlarına Dikkat!

DİŞ MACUNLARINDAKİ TEHLİKE !


Ailenizin dişlerini motorlarda kullanılan yağ gidericiler veya fare zehiri ile fırçalamasını ister miydiniz ? Bilmeden şu an buna izin veriyor olabilirsiniz.

  1. Sodyum Florür:  Hem fare zehrinin hem de diş macununun ana bileşenlerindendir. Diş hekimleri çürüklerin önlenmesi için bu maddeyi yıllardır önerdiğinden diş temizliği ürünlerinde bulunmaktadır. Fakat çoğu popüler diş macununun 120 gramında tamamını tüketmesi halinde küçük bir çocuğun 2-4 saat içinde ölümüne sebep olacak kadar sodyum florür bulunur.
  2. Sodyum Loril Sülfat (SLS):  Büyük ihtimalle kişisel temizlik ürünlerinde bulunan en tehlikeli madde SLS’dir. Köpürücü etkisi olduğu için diş macunlarına katılır ve macuna işe yarıyor görünümü verir. Halbuki araştırmalar deri için oldukça yıpratıcı ve zararlı etkileri olduğunu göstermiştir.
  3. Triklosan:  Deterjan ve diş macunlarında sıkça görülen bu kimyasal, anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Halbuki formülü ve yapısı bazı en zehirli kimyasallarınkine çok benzerdir. Bu sebeple insan sağlığına olabilecek zararlı etkileri dikkatle gözlenmektedir. 

Diş macunlarındaki tehlikeli maddelere buna benzer daha birçok örnek verilebilir. Siz de kendinizin ve ailenizin diş sağlığını korumak için bu gibi kimyasal içeren diş macunlarından uzak durunuz. Hiçbir zararlı madde içermeyen Prof.Saraçoğlu Kekik Özlü Doğal Diş Macunu'nu veya Prof Saracoglu Aktif Karbonlu Diş Macunu'nu tercih edip ailenizle güvenle kullanabilirsiniz.

 

Bloga dön